Oddílová rada – 2. oddíl Dakota Červený Kostelec

Přítomni: Sumec, Roy, Vitamín

Nepřítomni: Rama, Hopsa

Omluveni: Fanda

1) Hlášení:                       Hlášení ze schůzek psát okamžitě po skončení schůzky a před odchodem je kompletně vyplněné nechávat na tradičním místě! Uvádět kompletní informace! Jen tak se dá zajistit plnohodnotnost a věrohodnost oddílového hlášení. Od září 2008 nebude již bodování dělat Roy, ale dobrovolně Sumeček.

2) Nováčkovská zk.:       pokračovat v načatém díle a u Rysů směřovat k ukončení nováčkovských zkoušek. Do tábora si myslím, že by se to dalo stihnout a postupně najet na stříbrnou stopu. Samozřejmě dle individuálních možností.

3) Zaměření:                    Sumeček přepracuje zaměření na celý skautský rok (dopracuje leden a únor) a to dle bodu ve vlčácké stezce s přihlédnutím ke specifikům a ročním obdobím vhodných pro plnění jednotlivých bodů. Od září do prosince sjednocením souvisejících bodů, docílí obsažení všech bodů nováčkovské zkoušky. Na zbývající měsíce tj. od ledna do června stejným způsobem rozčlení body stříbrné, případně zlaté stopy.  Tento plán předloží na další oddílové radě  8.5.2008 po závodech SaV. Program na duben předloží ve středu 9.4.2008 na schůzce rysů.

4) Absence na radách:     Jelikož Rama nedochází na oddílové rady a neplní svou funkci zpravodaje pro jednotky Seals není od nynějška považován za člena oddílové rady a není tudíž povinen docházet na oddílové rady.

Br. Hopsa se nedostavil na radu a neomluvil se. Pokud se nechcete účastnit na vedení oddílu nikdo Vás do toho nebude nutit, ale když už jste se do toho zapojily, tak tomu přikládejte patřičnou důležitost a projevujte ji třeba tím, že budete pravidelně chodit na rady a tam se podílet svými nápady na lepší náplni všech našich akcí.

5) Tábor:                         - doprava – Vitamín

- pronájem tábořiště skautům z Č.S.– zamítnuto!!!

- kalkulace na cenu pronájmu – vykalkulována Vitamínem

- Sety – zatím nejsou – sumec zvýší pozornost, začíná sezóna

- návštěva obchodu – Roy, Vitamín – 5/2008

- jídelníček – Roy

- Táborovka – všichni – příprava ve středu 9.4.2008 na skalce

6) Pronájem tábořiště:      - Vitamín vyhotoví ke kalkulaci ceny za pronájem, ještě kritéria a podmínky pronajímání oddílům ze Junáka. Na příští radě bude probráno a doplněno. Poté se nabídky pronájmu tábořiště zveřejní na oficiálním serveru k tomuto účelu vytvořenému. Při případném zájmu bude každá nabídky zvažována individuálně dle příslušných kritérií.

7) Vzdělávací akce:         - sumečkovi byl předán časopis v němž je nabídka vzdělávacích kurzů. Ostatní je na něm, kdyby potřeboval s něčím pomoci nebo poradit jsem mu k dispozici.

8) Botník:                        Sumeček – předělá štítky, aby byli odolnější vůči poškození.

Rádci zajistí od rodičů dodání plátěných sáčků dětem.

Za pořádek budou zodpovídat rádci a podrádci družin – to však neznamená, že to budeme stále za vlčata uklízet, asle je to příležitost učit je pořádku.

9) Umyvadlo:                   Urgováno u Káti. Bude uvedeno do pořádku při úklidu klubovny a jejího okolí na oddílové brigádě dne 13.4.2008 od 9-00 na skalce. Jakožto uživatelsky klubovny se do úklidu zapojí i holky.

10) Grant tee-pee:           Zjištěny zatím 3 instituce od nichž je možno získat nějaké finanční prostředky na nákup tee-pee. Vitamín studuje podmínky a poté bude oddílovou rasdou rozhodnuto, kterou možnost využijeme a Vitamín zhotoví kompletní dokumentaci pro získaní grantu. Ostatní mu poskytnou potřebné informace a materiály.

11) Umyvadlo:                 Šmoula se ve středu 9.4.2008 dostaví v 18-00 na mimořádnou radu, kde se bude projednávat jeho chování na veřejnosti a přestupky řešené policií. Dostane šanci se k tomu vyjádřit a vysvětlit své chování. Nicméně je zde návrh na vyřazení z oddílu.

12) Akce:                        - 13.4.2008, 9-00, skalka. Konec 15-00

Oddílová brigáda s holkama. Program od 9-12 hod – úklid kolem klubovny (pohrabání a odvoz nepořadku, setření podlah, umytí oken, úklid chodbičky a jejího příslušenství, úklid kumbálu, úklid kůlny)

12-13 hodin – oběd (ohřáté nebo grilované párky)

13-15 hodin – fotbal a srandahry

S sebou: pracovní oblečení, pití, jídlo (párky+pečivo, hořčice, kečup)

Všichni krom vlčat navíc dle dohody: čistící prostředky na    okna, podlahu atd.

18-20.4.2008Subterra, účastníci: Mamut, Sumec, Hopsa, Vitamín

Odjezd: 19-11 z nádraží ČD. Příjezd do Jaroměře v 19-39, přesun do domečku a pak už v režii Jaroměřáků. Co s sebou zhruba všichni víte, přesto přepíšou mail až obdrží podrobné instrukce.

Odjezd domů dle možností po ukončení akce.

Spoje: Jaroměř-ČK, 10:21-10:50, 11:10-11:50, 12:21-12:50, 13:10-13:50.

26.4.2008 – Výprava za vševědoucí vrbou: sraz v 9-00 u klubovny na broďáku, Konec v 16-00. S sebou: Věci na schůzku, jídlo na celý den, pití, oblečení a obuv dle počasí.

Oddílová rada: 8.5.2008, v místě konání ZVaS, ihned po skončení závodů.

V Červeném Kostelci 8.4.2008                                                                      Vitamín