Oddílová rada – 2. oddíl Dakota Červený Kostelec

Přítomni: Sumc, Rama, Hopsa, Roy, Vitamín

Nepřítomni: Šmoula

Omluveni: Fanda

1) Hlášení:                       Hlášení ze schůzky 9.1.2008 bylo dodáno. Úroveň schůzek byla zlepšena a schůzky jsou připravované, jistě je ale stále co zlepšovat, takže jen tak dál J.

2) Nováčkovská zk.:       Hopsa předloží ve středu 5.3.2008 úhledně zpracovaný přehled splněných bodů nováčkovské zkoušky vlčat z družiny Rysů. Vzhledem k tomu, že Netopýři již začali od února plnit nováčkovské zkoušky, ten samý přehled do příští rady vyhotoví Vitamín.

3) Zaměření:                    Sumeček zpracuje zaměření na celý skautský rok a to dle bodu ve vlčácké stezce s přihlédnutím ke specifikům a ročním obdobím vhodných pro plnění jednotlivých bodůJ. Tento plán předloží ve středu 5.3.2008.

Zaměření na březen:

- Zná státní vlajku

- Ví jak se chovat v přírodě a na ulici

- Ví jak se bránit proti cizím lidem

- Zná vybavení na schůzku

5) Platba dárku:               Dárek = 500 Kč,-. Schválilo na oddílové radě 2.12.2007 7 lidí (Roy, Vitamín, Hopsa, Candát, Hraboš, Šmoula, Rama)  dle zápisu, který jste již obdrželi. Čili: 500:7 = 75,- Kč/os.

Nezaplatily Šmoula a Rama, učiní tak do konce března 2008.

6) Registrace:                  Děkuji za vybrání a zpracování registrace 2008. Připomínám, aby si děti přinesly skautské průkazky na schůzku, abych jim mohl potvrdit letošní registraci. Kdo ji nemá bude vytvořen seznam a zajistí se pro nové členy průkazky. To samé platí o družině Rysů se stezkami, předložit seznam těch co nemají stezky nebo je nemají potvrzené ať to můžeme dát do pořádku!!!

7) Tábor:                         - doprava – místní dopravce zkontaktuje Vitamín, vyzjistí ceny. Předloží na další radě, kde bude vybrán dopravce pro letošní tábor.

- pronájem tábořiště – Roy zjistí, kdo má z České Skalice zájem o pronájem a Vitamín vytvoří cenovou kalkulaci na pronájem tábořiště.

- zahradní sety – kontrolovat akční katalogy (dle jejich platnosti) hypermarketů má na starosti Sumec. Okamžitě jak se objeví v nabídce bude informovat Vitamína nebo Roye a nakoupí se.

- Návštěvu obchodu a navázání kontaktu zajistí Vitamín  a Roy

- Jídelníček aktualizuje Roy

- Námět na táborovou hru musíme vyřešit v březnu a v dubnu už začne ostrá příprava hry (etapy a potřeby)

8) Zkrácení táborů:          - stanovisko 2. oddílu „Dakota“ –jsme zásadně proti z důvodů, které uvádí Ivín v příslušném mailu.

9) Srub:                           novým správcem srubu byl jmenován Br. Gajdoš. Klíče na půjčování jsou i nadále k dispozici u Ivína. Všichni půjčovatelé jsou povinni se řídit půjčovním řádem srubu, s tou změnou že nyní se to bude přísněji a častěji kontrolovat. Kdo nenahlásí jakoukoli závadu, kterou způsobily půjčovatelé před ním, přebírá za ní plnou zodpovědnost.

10) Vzdělávací akce:       ve středu 5.3.2008 přinese Vitamín na družinu Rysů program vzdělávacích akcí pro rok 2008. Sumec si vybere VLK, kterého se chce zúčastnit a Hopsa po zevrubném zvážení neodolá té výzvě a vybere si ČLK J.

11) Přezůvky:                  štítky na botník vytvoří do 5.3.2008 Sumec. Rádci a Podrádci družin promluví s rodiči a dohodnou dodání plátěných či jiných textilních sáčků (nikoli igelitové) na přezůvky vlčat.

12) Umyvadlo:                 Čistotu jako správné hospodyňky budou udržovat holky (dohodne Vitamín) a vodu bude doplňovat Rama.

13) Grant Tee-pee:          na starosti si bere Vitamín, bude průběžně informovat oddílovou radu o průběhu řešení a vývoji.

14) Půjčené věci:             Rama vrátí do 15.3. lano a Vitamín vrátí do 15.3. lampu.

15) Brigády:                    Celá oddílová rada má za úkol pokusit se sehnat nějakou brigádu pro oddíl. Na střediskové probere Vitamín s Ivínem možnost brigády u firmy Jarý a Hudousek.

16) Akce:                        Podzemky z důvodu nedostupnosti Inga přeloženy předběžně na duben 2008.

15.3.2008 – Výprava za tajemným rytířem. Organizační schůzka bude o víkendu 7-9.3. po dohodě Sumce, Ramy, Hopsy a Vitamína. 28.3.2008 – místo schůzky Netopýrů bude schůzka v tělocvičně ZŠ. Může být zrušeno dle toho zda bude tělocvična volná, upřesní Vitamín po návratu Ivína z dovolené.

28-30.3.2008 Roverský sraz náchodského a trutnovského okresu na Hájence u Trutnova. Účast potvrdil Hopsa, Sumec, Vitamín a do středy se vyjádří Béďa a Rama.

V Červeném Kostelci 2.3.2008                                                                      Vitamín J