Oddílová rada – 2. oddíl Dakota Červený Kostelec

Přítomni: Vitamín, Roy, Hopsa, Rama, Sumec, Hraboš, Kuba Čeřovský, Červik

Nepřítomni: Mrňousek

Omluveni: Fanda. Šmoula

1) Rozloučení s bratry:  Proběhlo rozloučení s br. Kubou Čeřovským a Červíkem, kteří se počínaje začátkem skautského roku 2007-2008 rozhodly vystoupit z našeho oddílu. Popřály jsme jim hodně úspěchů v jejich budoucím životě, poděkovaly za jejich vykonané služby pro oddíl a připomněli jim, že skauting nežije pouze v aktivním oddílovém životě,ale v rámci hesla skautem jednou, skautem navždy i v jejich nadcházejícím „neskautském životě“. Doufáme, že se nepřipojí do malé,ale přece jen existující skupiny našich bývalých skautů, kteří nás neumějí ani pozdravit, natož se k nám hlásit. Doufáme, že svou neomluvenou neúčastí se do této skupiny nezařadil br. Mrňousek.

2) Zahajovací schůzka:     proběhne ve středu 12.9.2007 od 16:30 na skalce a v krojích!!! Oddíl bude rozdělen do 2 družin (tradičně již Rysové a Netopýři) po 7-8 vlčatech. Schůzky zůstávají ve středu a v pátek od 16:00 – 18:00. Středa – stávající družina Rysů pod vedením br. Sumce a Hopsy

Pátek   - zcela nová družina Netopýrů pod vedením br. Roye a Vitamína. Zářijový harmonogram do středy vyhotoví br. Sumec.

Br. Sumec a Hopsa přípraví na zahazovačku hru Boj o totem.

Vedení družin bude po měsíci Září na další oddílové radě ještě znovu řešit.

3) Vzdělavací seminář Elixír: Proběhne 25-27.1.2008 v Brně (omlouvám se za mylnou informaci, že se konná v Pardubicích). Cena za účast na této akci činní 250,- Kč. Přihlášeni jsou: Vitamín, Roy, Sumec, Hopsa, Káťa Junková a Jana Křivdová. Poplatek musí být uhrazen do 30.11.2007.

4) Časopisy:                    Budou objednány následující časopisy:

Skauting 2x                          zdarma                        Vitamín, Roy

Skaut 2x                              250,-Kč/ks                  Skříňka, Klubovna

Roverský kmen 1x               250,-Kč                      Roveři

O termínu uhrazení budete co nejdříve vyrozuměni.

5) Babí léto 2007:            tradiční akce pro veřejnost se koná 22.9.2007 ve Smetanových sadech. Dostali jsem na starosti instalaci a obsluhu lanovky. Toto zajistí br. Šmoula, Hraboš a jednotka Seals (Béďa, Motor, E.T., Kašpárek). Sraz pracovní skupiny bude 22.9.2007 v 7:30 u skříňky.

6) Postavme školu v Africe: tato dobročinná sbírka se v našem městě koná 10.10.2007.         Za náš oddíl se ji zúčastní: Rama, Hopsa, Sumec, Šmoula, Hraboš ve skupině od 8-12 hodin. Na zahajovací schůzce mi všichni sdělí, zda jsou jejich učitelé ochotni je uvolnit ze školy, pak zajistím příslušné omluvenky.

7) Dobráč 2007:              Již tradiční roverské akce pořádáné Náchodskými R&R se zúčastní: Vitamín, Mamut, Hopsa, Sumec a Béďa.

8) Celoroční hra:              Bylo dojednáno, že se přípraví celoroční hra pro vlčata. Tématem hry bude Shrek (v podání Sumečka J). Mapu nám zajistí Kašpárek. Náměty na etapy a vyřešení 1. etapy s pracovním názvem Dobrá víla, probereme 14.9.2007 od 19:30 na broďáku, kam jsme byli pozváni Káťou na jejich víkendovou.

9) Středisková hra se Rtyňí: Hra na téma Copak je to za vojáka bude odložena na jaro 2008. Místo toho nabídneme Rtyňákům přípravu mezistřediskového boje o totem na listopad 2007.

V Červeném Kostelci 10.9.2007                                                                    Vitamín J