Zápis z oddílové rady konané v neděli 1.10.2006 v klubovně na Skalce 19.30 – 20.25 hod.

Přítomni: Roy, Rama, Sumec, Hopsa, Kaše

Omluveni: Vitamín, Fanda

Neomluveni: Šmoula

1, Hlášení – je zapotřebí, aby se hlášení psala ihned po schůzce. Netopýři si jej na poslední schůzce tj. v pátek 29.9. dopsali za celý měsíc. Takové jednání je nepřípustné!! Proto zdůrazňuji tuto povinnost rádců, aby ji neodkladně plnili. U jednotlivých bodů jako třeba u debaty apod. označte o jakou debatu se jednalo. Nezapomínejte napsat všechny svoje členy. Týká se i Vlčat!

2, Časopisy – peníze jsem odevzdal se seznamem a adresami, takže časopisy by předplatitelům měli chodit poštou domů. Seznam odběratelů je vyvěšen na nástěnce.

3, Program schůzek – je třeba jej řádně připravovat. Není dobré aby se celou schůzku hráli hry. Bylo by vhodné plnit skautskou stezku pomocí her a soutěží. U vlčat je třeba se začít zaměřovat na nováčkovskou  zkoušku. Skauti by se měli zaměřit na 1 stupeň a roveři na 2 stupeň skautské stezky.

4, Od 22.9. máme smečku vlčat, kterou si vzali na starost bratři Sumeček, Hopsa a nově i Rama. Bylo jim předáno 8 vlčáckých stezek. Činnost roverů by se měla zaměřit právě na vlčata. Schůzky vlčat probíhají každou středu od 16.00 do 18.00 hodin

5, Zaměření na říjen:

A, Hvězdy a souhvězdí podzimní oblohy – určování, pozorování, orientace.

B, Jízdní řád ČD – hledání, orientace, význam značek.

C, Sběr kaštanů – přineste je do klubovny.

D, Rukodělné práce s kaštany – každý ať si vyrobí dle svého vkusu. (Roveři – výroba makety tábora v Ohnišově pomocí špejlit a látky atd.)

E, Poznávání stromů podle listí – kouřové otisky.

F, Pochodová cvičení.

6, Celoroční bodování – za minulí rok není stále uzavřeno. Čekám na bodování za červen, které potřebuji od Vitamína. Zatím mi jej nedodal.

7, Nástěnky – je třeba je upravit a inovovat. Dále pak vyčistit a udělat nové nápisy družin i u nově vzniklé smečky vlčat. Prosím, aby jste zaplnili celý prostor a nenechávali tam nevkusné díry!!!

8, Webové stránky – stále čekám na podklady od roverů, abych na ně mohl udělat odkaz. Bylo by vhodné udělat i nějaký jednoduchý odkaz pro Vlčata. Popřemýšlejte o tom a případné návrhy mi můžete doručit.

9, Volby – blíží se senátní volby. Opět budeme roznášet volební lístky, pravděpodobně během října. Tak s tím počítejte.

10, Přezůvky – vzhledem blížícímu se špatnému počasí by bylo vhodné aby si každý kdo nemá přezůvky v klubovně si je přinesl. Zvláště to platí pro Sumečka, vlčata a Šmoulu. Tak si je prosím pořiďte.

11, Další činnost oddílu:

A, 8.9. – Bazén Trutnov. Sraz na vlakovém nádraží v neděli ve 12,45 hodin.(protože část roverů je na akci, tak vlčata sebou nebereme).

B, 20 – 21.10. – Spaní v klubovně. Sraz jest v 18.00 hodin v klubovně. Konec akce bude v sobotu 21.10. okolo 11 hodiny. Vezměte si jídlo a spacáky, v případě kloudného počasí se bude spát pod širákem. Nezapomeňte na baterku a šátek a další pomůcky na schůzky.

C, 27. – 29.10. – Srub Ohnišov. Víkendovka, pokud se nic nezmění. Sebou běžnou výbavu a jídlo na 3 dny návrat v neděli do 17 hodin.

D, 5.11. – Oddílová rada v klubovně na Skalce v 18.00 hodin.

12, V listopadu slaví Fanda 50 let. Přemýšlejte o vhodném daru pro něj. Zároveň dohodnuto, že všichni starší členové přispějí částkou 200Kč. Ti mladší dle své úvahy. Peníze se vyberou do 20.10. Zároveň bylo dohodnuto, že roveři vypomohou Fandovi po střediskové s oslavou.

13, Přihlášky  pro vlčata do oddílu budou připraveni do 14 dnů, tedy do 15.10.

V Červeném Kostelci 2.10.2006 zapsal Roy.