Oddílová rada 3.4.2005 v klubovně na Skalce

Záčátek : 9:00

Konec: 10:15

1, Bodování – hlášení

Neshledal jsem nijaké závažně nedostatky v hlášeních, pouze do poznámek o úklidu pište věcné a pravdivé připomínky.

2, Program schůzek

Minulý měsíc bylo předvedeno Rádcům a podrádcům jakým způsobem by měli pracovat s měsíčním zaměřením, doufám, že si z toho vezmou ponaučení. Chtěl bych upozornit br. Ramu aby nedělal ze schůzek školu a nezatěžoval členy družiny zbytečně náročnými informacemi.

3, Docházka

Všichni přítomní bratři byli upozornění na svou nedostatečnou docházku, která je jedním z přístupových kritérií pro účast na táboře. Stanovenou hranici pro tuto účast musí dodržet každý člen, ta byla stanovena na 75 % za celý skautský rok, Upozorňuji že toto kritérium musí být vyhodnoceno koncem května. Již nyní jsou bratři, kteří při 100 % docházce nemají šanci se tábora zúčastnit.

4, Kroniky

Opět nebyli dodány kroniky, Upozorňuji Vás, že se připravujete o cenné body do bodování. Na příští radě chci předložit kroniky se všemi zápisy.

Opět nulové body!!!

5, Docházka a bodování – viz příloha

6, Zaměření Duben

1,  Historie Junáka

2,  Popáleniny a krvácení

3,  Historie ČR a státní symboly

4,  Měření šířky

7, Nástěnky

Nástěnky jsou stejné jako minulí měsíc. Je nutné je každý měsíc minimálně 1x obnovovat.

8, Tábor – na střediskové radě dne 8.3.2005 nám bylo povoleno pořádat prvních 14 dní v červenci společný tábor na našem tábořišti v Ohnišově. Tzn., že na tábor nepojedou všichni, ale skutečně pouze ti bratři kteří splňují podmínky uvedené na předběžné přihlášce na tábor. Na táboře budou naprosto tvrdě postihovány veškeré problémy, které vyvstanou z nevhodného chování účastníků tábora směrem k světluškám a skautkám, které budou s námi na táboře. Na to upozorňuji všechny předem, bude-li se něco takového řešit budu pro tvrdé tresty úměrné prohřešku a bude-li to nutné, hrozí až vyloučení  z tábora.

9) Akce: Duben

Akce: Duben

10.4.2005       Cyklovýprava do neznáma. Bude upřesněno ve skříňce. Sraz v 8:00 na náměstí u skříňky.

24.4.2005              Svátek skautů sv. Jiří. Proběhne v kostele sv. Jakuba mše svatá a poté  společný skautský průvod městem. Sraz v 8:45 u kostela.

30.4.2005    Místní kolo Svojsíkova závodu na skalce. Sraz bude asi ve 12:45 na

Skalce. Bude upřesněno ve skříňce.

1.5.2005    Oddílová rada na skalce, začátek v 9:00.

V Červeném Kostelci 9.4.2005

Zapsal  Vitamín