Oddílová rada 6.3.2005 v klubovně na Skalce

Záčátek : 9:00

Konec: 10:15

1, Bodování – hlášení

Rádce a podrádce Netopýrů opakovaně zapomínají zapisovat členy své družiny do hlášení. Rádce a podrádce družiny rysů: zápis jakékoliv listiny, která je určena k archivaci se musí psát nezaměnitelným a nesmazatelným  způsobem, tedy zápis psaný obyčejnou tužkou, fixou nebo inkoustovým perem je nedostatečný. Jinak jsem neshledal žádné jiné nedostatky.

2, Program schůzek

Je nutné neustále zlepšovat náš družinový program. Chci Vás pochválit, oddílový program na schůzkách, které jsem navštívil byl poměrně kvalitní a zábavný. Doufám, že takový program je na všech schůzkách.

3, Docházka

Docházka za minulý měsíc je naprosto katastrofální, dopracovali jste to na pouhých 38,5 %. To je teda ostuda.

4, Kroniky

Opět nebyli dodány kroniky, Upozorňuji Vás, že se připravujete o cenné body do bodování. Na příští radě chci předložit kroniky se všemi zápisy.

Opět nulové body!!!

6, Docházka a bodování – viz příloha

7, Zaměření únor

1,  Šifrování

2,  Občanství – rozdělení státu a vláda

3,  Určování stromů

4,  Měření vzdálenosti

8, Nástěnky

Nástěnky jste tento měsíc zlepšili, nicméně neustále tomu něco chybí, snažte se je zlepšit ať se mají návštěvy u nás na co koukat. Zapojte celou družinu do vytváření Vašich nástěnek. Budu je průběžně kontrolovat, tak s nimi něco udělejte ať k něčemu vypadají.

9, Předběžné přihlášky na tábor

Za měsíc se mi vrátilo pouze 6 předběžných přihlášek na tábor. Je to dílem toho, že je někteří bratři vůbec nedostali neboť nedochází na družinové nebo oddílové schůzky. Můžete mi je donést i v průběhu března.

10, Registrace

Děkuji všem, kteří se podíleli na výběru registrace, ale musí podotknout, že se opět vše muselo řešit pod tlakem a na poslední chvíli. Nechápu proč Vás musí člověk do všeho tak nutit.

11, Intercamp 2005.

Přihláška na Intercamp byla odeslána a bylo mi potvrzeno naše zaregistrování. To znamená , že letošního Intercampu v Holandsku se zúčastní pouze Kašpárek, Mrňousek a Vitamín. Musím se omluvit br. Hrabošovi, ale odevzdal mi přihlášku v době, kdy už jsem musel přihlášku a zálohu odeslat. Výše jmenovaní účastníci mi musí odevzdat do 18.3.2005 2000,- Kč jako doplatek našeho účastnického poplatku, který musím odeslat pořadatelům do H. Králové.

12, Tábor – na střediskové radě dne 8.3.2005 nám bylo povoleno pořádat prvních 14 dní v červenci společný tábor na našem tábořišti v Ohnišově. Tzn., že na tábor nepojedou všichni, ale skutečně pouze ti bratři kteří splňují podmínky uvedené na předběžné přihlášce na tábor. Na táboře budou naprosto tvrdě postihovány veškeré problémy, které vyvstanou z nevhodného chování účastníků tábora směrem k světluškám a skautkám, které budou s námi na táboře. Na to upozorňuji všechny předem, bude-li se něco takového řešit budu pro tvrdé tresty úměrné prohřešku a bude-li to nutné, hrozí až vyloučení  z tábora.

13) Akce: Březen

13.3.2005 Bazén Hradec Králové. Bude upřesněno ve skříňce. Sraz v 8:05 na vlakovém nádraží.

19-20.3.2005                        Srub Ohnišov. Bude upřesněno ve skříňce. Odjezd bude v sobotu ráno asi v 7 hod z vlakového nádraží.

27.2.2005 Bazén Hradec Králové. Bude upřesněno ve skříňce. Sraz v 8:05 na vlakovém nádraží.

V Červeném Kostelci 9.3.2005

Zapsal  Vitamín