Oddílová rada 31.1.2005 v klubovně na Skalce

Záčátek : 9:00

Konec: 11:00

1, Bodování – hlášení

Rádce a podrádce obou družin žádám o pozornost při ukončení schůzky, aby nezapomněly vypracovat hlášení ze schůzky. Zároveň se rádcům i Podrádcům omlouvám za nepříjemnosti vzniklé nedoplněním předtisků na hlášení z družinovém. Pro příště Vás prosím o upozornění, že je nedostatek těchto formulářů. Rádce a podrádce družiny obou družin žádám o vyplňování kolonky nepřítomní v hlášení. Již podruhé upozorňuji Rádce a Podrádce Netopýrů, že drobek již není našim členem a proto nemusí být uváděn na hlášení a jmenovitě kašpárka upozorňuji, že Anče stále členem oddílu jea proto musí být na hlášení uveden i když se schůzky nezúčastní. Rovněž je-li schůzka zrušena hlášení se napíše a uvede se na něm, důvod zrušení schůzky a vypíší se přítomní členi, aby mohli dostat body do docházky. Jinak jsem neshledal žádné jiné nedostatky.

2, Program schůzek

Rádce a Podrádce obou družin žádám o kvalitnější přípravu a zatraktivnění programu schůzek. Na schůzkách není zapotřebí tolik psát, jak jsem se dozvěděl od některých bratrů našeho oddílu.  Rozdělte si teorii do celého měsíce a spíše do programu zařazujte testy a praktické řešení nabytých vědomostí, procvičování atd. Neopomíjejte, ale hry. Jsou totiž kořením schůzek. Nejsme ve škole!!!

3, Docházka

Oproti minulému měsíci se docházka mírně zlepšila. Nicméně nesplnila mé očekávání, které vyplývalo s odchodem bratrů, kteří na schůzky nedocházely. Obzvláště se na tomto neutěšeném stavu podepsala družina Netopýrů, která neměla 2 schůzky. Od nynějška počínaje se schůzka může zrušit pouze při účasti 2 a méně bratrů. I při malém počtu se nechají probírat stupně zdatnosti, odborky a nejrůznější skautské znalosti.

4, Nováčkovské zkoušky

Bratr Rama nám oznámil, že Jakub nejeví zájem o plnění Nováčkovské zkoušky. Jak je na tom s nováčkovskou zkouškou Čermáček jsme se nedozvěděli, neboť jeho poradce Bedřich se nedostavil na oddílovou radu. Bylo rozhodnuto, že Vitamín si promluví s Kubovou maminkou o tomto problému a na schůzce Netopýrů si informace o Čermáčkovi prověří sám.

5, Kroniky

Opět nebyli dodány kroniky, Upozorňuji Vás, že se připravujete o cenné body do bodování. Na příští radě chci předložit kroniky se všemi zápisy.

6, Docházka a bodování – viz příloha

7, Zaměření únor

1,  6. bod skautského zákona

2,  Zlomeniny a omrzliny

3,  Vaření

4,  Měření výšky.

8, Nástěnky

Nástěnky jste tento měsíc zlepšili, nicméně neustále tomu něco chybí, snažte se je zlepšit ať se mají návštěvy u nás na co koukat. Zapojte celou družinu do vytváření Vašich nástěnek. Budu je průběžně kontrolovat, tak s nimi něco udělejte ať k něčemu vypadají.

9, Předběžné přihlášky na tábor

V měsíci únoru obdržíte předběžné přihlášky na tábor, které by bylo dobré ihned doma vyplnit s vrátit zpět. Činíme tak z důvodů, že chceme mít přibližnou představu kolik nás letos pojede na tábor a z těchto údajů dále vycházet pro případnou přípravu tábora.

10, Registrace

Je naprosto nutné vybrat od zbývajících bratrů registraci na rok 2005.  Ta pro letošní rok činí 200,- Kč. Začněte je nosit na Družinové i oddílové akce, abychom je do konce měsíce ledna vybrali. Dávám za úkol rádcům a podrádcům družin aby se v této záležitosti angažovali a neustále připomínali členům družin nutnost zaplatit tento poplatek. V případě nepřítomnosti Vitamína, Roye či Fandy na schůzce mohou tyto peníze i vybírat.

11, Intercamp 2005.

Máme možnost zúčastnit se Intercampu 2005 v Holandsku. Na družinových schůzkách budou zájemcům předávány dopisy s informacemi o této akci pro rodiče. Informační schůzka se bude konat 11.2.2005 od 16:00 na Skalce.

12, Další činnost – poradit se s družinama a vypracovat návrhy na oddílovou činnost, další úpravy webu atd.

5.2.2005Výlet na běžkách. Sraz v 8:00 na Sokoláku. S sebou teplé oblečení, teplé jídlo, bežky a hůlky.

6.2.2005Hokej. Sraz v 8:00 na Krčmaříku. S sebou: hokejku, brusle, puk, lopatu, vyhrnovák.

12.2.2005      Hokej na Krčmaříku. Pouze pokud bude led. Sraz bude upřesněn ve skříňce.   S sebou: hokejku, brusle, puk, lopatu, vyhrnovák.

19.2.2005 Výprava do neznáma. Bude upřesněno ve skříňce.

26.2.2005 Hokej. Pokud bude led. Bude upřesněno ve skříňce.

S sebou: hokejku, brusle, puk, lopatu, vyhrnovák.

27.2.2005 Bazén Hradec Králové. Bude upřesněno ve skříňce. Sraz v 8:05 na vlakovém nádraží.

5.3.2005    Hokej. Bude upřesněno ve skříňce. S sebou: hokejku, brusle, puk, lopatu, vyhrnovák.

6.3.2005 Oddílová rada. Skalka v 9:00.

V Červeném Kostelci 14.1.2005

Zapsal  Vitamín