Oddílová rada konaná 9.11.2003 v klubovně na Skalce

( 15.35 – 16.45 hod. )

Přítomni : T.O.Fanda, Vitamín, Roy, Brůča, Bedřich, Rama, Sumeček a navštěva Ninjik.

Omluven : Closeo  Neomluven : Dlouhé Bidlo

1, Hlášení – Pokud jde o náhradní schůzku, tak je potřeba  to v hlášeni poznamenat a to buď v poznámkách, nebo nad hlášením! Opět zdůrazňuji řádné vyplňování všech jmen!

2, Náhradní schůzky – aby zbytečně nebyla družina poškozena, tak je potřeba, aby se rádci s družinou vždy dohodli o náhradním termínu schůzky. ( týká se to např. prázdnin, oddílových akcí – pokud jsou na celý víkend apod. ) Od tohoto dne tedy platí, že pokud se nedohodnou, dostávají všichni automaticky 0 bodů.

3, Oddílové bodování – rada byla seznámena se stavem bodování za říjen a byli předány diplomy. Podrobné výsledky kromě nástěnky najdete také  na naší internetové stránce www.sweb.cz/dakota.junakck Naše stránky jsou řádně zaregistrovány a příští měsíc budou již volně dostupné ve vyhledávačích na Seznamu pro veškerou veřejnost.

4, Zaměření na listopad :

1, Rukodělné práce – každý si vyrobí nějaký přívěsek,nebo ozdobu. Materiál byl dodán do klubovny.

2, Vlakové spoje ( vyhledávání spojů ) + základní vlakové značky.

3, Spoje ČSAD + hlavní autobusové značky.

4, Signalizace – druhy a způsoby signalizace + praktická část nácviku.

5, Příprava programu na vánoční schůzku – každá družina 45 minut ( ne jenom hru, ale minimálně 2 scénky ).

6, Příprava programu na besídku pro rodiče ( začněte dávat dohromady, co by se asi dalo použít ).

5, Další akce :

A, 23.11. Výprava na druhou stranu. Sraz v 8.00 hodin u skříňky. Vaření po družinách v kotlících. Návrat do 18.00 hodin.

B, 29. – 30.11. Oddílové bivakování. Sraz v sobotu v 9.00 hodin v klubovně na Skalce. Konec akce bude v neděli v 11.30. Každý si vemte sebou jídlo na oba dny, spacák, karimatku a vše na družinovku a na výpravu. Vaření samostatně na vařičích.

C, 6.12. Oddílová rada na Skalce od 9.00 hodin.

6, Časopisy – byli rozdány. Chybý už jen peníze od Ramy a od Dřevorubce. Jejich časopisy jsou blokovány a dostanou je až po zaplacení. Časopisy bude tento rok zajišťovat a rozdávat Roy.

7, Docházka – bylo zjištěno, že od začátku školního roku k nám nechodí, nebo jen minimálně tito bratři : Lukáš Falta ( září a říjen 0 účast ), Zip ( říjen 0 účast ) a Generál ( září 0 a v říjnu 1 účast ). Bratr Brůča v pondělí 10.11. neprodleně zjistí jak to je s těmito bratry a ještě ten den nahlásí Rojovi jak to s nimi vypadá.

8, Úklid – chce jej ještě zlepšit a nezapomínat na chodbičku před klubovnou. S Otíkem Roy projedná úklid a chování družiny ze 4 oddílu ve středu na Skalce. ( rachot, bouchání, nepořádek ).

9, Nováčkovské zkoušky – je třeba dodat 5 stezek, dodá Roy a rádcové se podívají u Bobrů a Netopýrů jak to vypadá a podají hlášení na příští radě o stavu. Poslední termín pro všechny nováčky bude o vánoční schůzce.

10, Příprava schůzek – se velmi zlepšila,ale stále je co dohánět. Je třeba zlepšit spolupráci rádců s podrádci a samotnou přípravu  a skladbu programu. Řádně se nad tím zamyslete!

11, Celostátní soutěže v časopisu Skaut-junák. Bylo by dobré se alespoň do nějaké soutěže zapojit. Některé soutěže probíhají po jednotlivcích a některé po družinách. Zvažte jestli se do něčeho nezapojíte.

12, Intercamp – proběhne na konci května 2004. Náš oddíl bude přihlášen a po dohodě bude počet účastníků omezen. Preferovat se bude řádné krojové vybavení, patřičné znalosti, slušné chování a vystupování. Podrobnější informace se včas dozvíte.

V Červeném Kostelci 9.11.2003

Zapsal Roy.