Oddílová rada 12.10.2003 v klubovně na Skalce

Přítomni : Bidlo, Closeo, Rama, Sumeček, Bedřich, Brůča, Roy, Vitamín

Nepřítomni : T.O.Fanda

1,   Bodování – seznámení s výsledky bodování za měsíc lovu

2,   Hlášení – je potřeba jej řádně rozepisovat a psát i zahájení a    ukončení a u programů např. nováčkovské zkoušky popsat konkrétní body, které se probírali.

3,   Zaměření na říjen:

A, Poznávání stromů podle listí ( alespoň 15 druhů )

B, Měření šířky ( např. řeky 2 způsoby )

C, Odhad váhy

D, Určování ptáků ( 15 – 20 druhů, nejběžnějších, včetně dravců káně a poštolky )

e, Význam a výklad skautského hesla

4,   Náhradní schůzky – protože Bobři a Netopýři přišli z důvodu oddílové a střediskové akce o schůzky, tak by bylo ke prospěchu družiny si tyto schůzky nahradit v nějaký jiný termín. Na radě bylo domluveno,že se o to pokusí a tak to je plně v kompetenci rádců a podrádců družin.

5, Další činnost :

A, 28.10. Vlastenecká výprava – tuto oddílovou výpravu bude kompletně připravovat oddílová rada bez vedení oddílu. Hlavní náplň by měla být zaměřena na vznik republiky a vlastenectví ( ne bungry )

B, 2.11. Dušičky – sraz bude v 17.00 hodin u hlavní brány hřbitova. Každý by si měl vzít sebou 2 kahánky.

C, 8.11. Oddílová rada v klubovně na Skalce od 9.00 hodin.

6, Nástěnky :

Rysové – vymění do 15.10.03

Bobři – vymění do 17.10.03 a zároveň by si ji měli dodělat !!!

Netopýři – vymění do 17.10.03

7, Členové Lukáš Falta a Generál – od začátku roku se vůbec ničeho nezůčastnili. Je proto potřeba zjistit co s nimi je a jestli budou chodit, či nikoli. Podle okolností se na příští radě rozhodne co s nimi.

8, Časopisy – volal jsem tiskovému střediskovému zpravodaji  a ten mi sdělil, že bohužel dosud nepřišli, ale očekávají se každým dnem. Bratrům Bedřichovi, Closeovi a Brůčovi chybí č.10. Bylo konstatováno, že někdo z našeho oddílu si pravděpodobně tyto časopisy neprávem přivlastnil. Roy se pokusí tyto časopisy zajistit. Od tohoto ročníku se budou předávat pouze podle seznamu přímo do ruky , aby k takovýmto událostem už nedocházelo. Na starost to má br. Vitamín.

220 Kč za časopisy ještě mají odevzdat tito bratři :

Rama, Dřevorubec, Anče, Sumik, Dlouhé Bidlo a Píďa. Rádcové je upozorní a co nejdříve tyto peníze vyberou, neboť při objednávce musel za tyto neplatiče zaplatit oddíl ze svých zdrojů.

10, Bylo zakoupeno další 6 metrové týpko. Nyní je už uloženo na Skalce. Jeho cena byla včetně dopravy 11 500Kč.

11, Oddílové mistrovství – po dohodě dochází k obnově oddílových mistrovství. Ty se budou konat každý měsíc při nějaké oddílové akci. Počítáno od září se v pořadí za sebou budou konat tyto mistrovství : SVOR ( sportovní klání ), O ZLATÝ LIST ( poznávačka ), O BORDICKÝ UZEL ( uzle ), S.O.S. ( První pomoc ), TOPOGRAFICKÉ MISTROVSTVÍ ( topo. značky ), BOJ O SEVERNÍ PÓL ( zimní sporty ), BLUDNÝ KOŘEN ( Orientace ), OHŇOVÉ MISTROVSTVÍ ( různé úkoly s ohněm ), O TELEGRAFNÍ KLÍČ MR. MORSE ( morseovka ), a ZÁVOD VE STAVBĚ STANU ( jehlan – áčko ).

V tomto měsíci již proběhne první mistrovství !!!

12, Zhodnocení rádcovského kurzu – ten byl pozitivně přijat až na některé  nedostatky jako kroje ( které mnohým chyběli ), chování ( z našeho oddílu se nejhůře choval br. Sumeček a to i při přednáškách ), dále závěrečný test ukázal velké nedostatky, na kterých je třeba ještě zapracovat. Jinak byli bratři pochváleni, za celkové chování oproti 4 oddílu. Snad to bude příště daleko lepší. Děkuji všem za snahu.

V Červeném Kostelci

dne 14.10.2003