Oddílová rada konaná v klubovně na Skalce 11.4.2004 ( 9.00 – 10.30 )

Přítomni : Roy, T.O.Fanda, Vitamín, Rama, Sumec, Closeo, Bedřich

Neomluveni : Brůča

Hosté : Anče, Hopsa

1, Bodování – seznámení s bodováním za březen a předání diplomů

2, Hlášení – musím všechny pochválit za to, že už konečně nezapomínají psát svoje členy

3, Příprava schůzky – upozorňuji na to, že je třeba schůzky řádně připravit a je nutno si psát harmonogram schůzky včetně časové osy. Nelze improvizovat!!! Také upozorňuji na to, že jednotlivé bloky programu by neměli být delší jak 20 minut. Ve vyjímečných případech 30 minut, ale déle ne! Je lepší si věc rozdělit do několika schůzek.

4, Brůča – pro neschopnost a pro nezájem ( i pro špatný vliv ve školní a mimoškolní době ), byl br. Brůča jednohlasně oddílovou radou odvolán z funkce podrádce družiny Netopýrů. Po dohodě byl na jeho místo jmenován a oddílovou radou jednohlasně schválen br. Anče.

5, Zaměření družin na duben :

A, Rostliny – 5 jedovatých, 5 chráněných + 15 dalších běžně se vyskytujících se rostlin probrat a udělat poznávačky.

B, Stromy – 15 druhů stromů listnatých i jehličnatých – poznávačky.

C, Proberte dva zcela nové druhy šifrování a všichni si udělejte podle mustru mřížku.

D. Historie Čs. Armády.( viz internet, nebo kniha skautskou stezkou )

E, Historie Červeného Kostelce

6, Další činnost :

17.4.2004brigáda. Sraz jest v 8.00 hodin u skříňky s kolama. Pojedeme sbírat kameny. Vemte si sebou párek na opékání. Předpokládaný konec mezi 12.00 – 13.00 hod. Bude záležet na situaci a na počtu účastníků.

23.4. – 25.4.2004 Ivančena. Odjíždíme z Kostelce v pátek večer. Sraz jest ve 21.15. hodin na nádraží ČD. Cena jízdného pro skupinu včetně zpáteční jízdenky by se měla vejít do 300Kč. Sebou si vemte skautskou průkazku, KROJ ( dejte si ho do baťohu ), pláštěnku, náhradní ponožky a boty. Cestou bude možno si koupit občerstvení a stavíme se na teplý oběd. Návrat bude v neděli okolo 8 hodiny ranní. Nezapomeňte si do baťohu přibalit kámen! ( Je vhodné ho i pomalovat, nebo alespoň podepsat ! ).

2.5.2004 Se sejde oddílová rada od 9.00 hodin na Skalce.

8.5.2004 Se konají od 13.00 hodin střediskové závody. Každá družina postaví 1 hlídku. Místo konání bude včas upřesněno.

15.5. Pořádá 4chl. oddíl velkou hru pro středisko v Maternici. Informace budou dodatečně upřesněny.

7, Botník – doufám, že již nikdo nemá boty v posledním fochu. Tyto boty budou během 14 dní zlikvidovány. Tak na to upozorněte družiny.

8, Rádci dosud neodevzdali soupis věcí potřebných na Intercamp. Proto bylo rozhodnuto, že tyto věci si každý zajistí a sežene sám. Podnikne se proto pouze jedna výprava do Hradce do Junu. Ostatní je na vás. Upozorňuji, že týden před IC si překontrolujeme kroje a kdo je nebude mít OK, tak na IC nepojede!

9, Nástěnky – do konce příštího týdne, tj. do 18.4.2004 dejte nástěnky do pořádku. Týká se to všech družin!

10, Nováčkovské zkoušky – poslední termín na splnění NZ je do konce měsíce. Kdo ji nebude mít hotovou, tak má smůlu a budeme se muset odejít z oddílu.

11, Klíč od klubovny. Roy zajistí jeden klíč od klubovny, který se předá Ramovi domů.

12, Okno u holek, které kdysi vysklili netopýři. Protože se na zasklení okna vykašlali a součastný rádce Bedřich je strašně zaneprázdněný, tak opravu zajistí Roy. Hrazení nákladu bude z oddílových financí.

13, Upozorňuji, že po letošním táboře br. Roy předává vedení oddílu br. Vitamínovi.

V Červeném Kostelci 11.4.2004

Zapsal Roy