Oddílová rada konaná v klubovně na Skalce 7.3.2004 ( 9.00 – 10.30 )

Přítomni : Roy, Fanda, Vitamín, Rama

Omluveni : Sumeček

Neomluveni : Closeo, Bidlo, Bedřich, Brůča

1, Skříňka – po dohodě se nechá udělat úplně nová skříňka ve městě na papírnictví. Bratr Fanda zjistí u koho to bude nejlepší a nejlevnější.

2, Bodování – seznámení s výsledky bodování za měsíc únor 2004

3, Hlášení – je třeba dbát na řádné vyplnění hlášení – všech členů. To se týká hlavně družiny Bobrů. Pozor !!! Pokud je schůzka rozpuštěna, tak i přesto je nutné napsat hlášení !!! Je zde třeba uvést důvod a členy, kteří na schůzku přišli !!! Schůzka by se měla konat i ve 3 lidech ! Pokud se sejdete dva, je třeba si promluvit a zjistit příčinu, proč je tak účast malá. I přesto však můžete čas věnovat oddílu a to například : úklid v klubovně, skříně, kumbálu, v dřevníku atd.

4, Návštěvy – pokud přijde někdo z oddílu na návštěvu družinové schůzky, tak se automaticky zapojuje do činnosti jako řadoví člen družiny a společně s ní plní program. Návštěva, která se nezapojí do programu, dělá tam nepořádek, ruší či jinak narušuje program družiny ( např. hraní si s mobilem, který tam nemá co dělat ), okamžitě opustí schůzku!!! Toto bylo schváleno jednomyslně na oddílové radě !!!

5, Návštěvy u holek – po dohodě bylo ustanoveno, že návštěvy z našeho oddílu u holek během jejich družinových schůzek jsou nepřípustné ! My si nechceme zbytečně dělat problémy a časem by to stejně bylo sestrám na obtíž. Takže pokud chcete sestry navštívit, tak jedině před a nebo po schůzce!!!

6, Příprava programu – uvědomte si, že vy jako rádcové máte odpovědnost za svoji družinu a za přípravu kvalitního programu.  Skladba programu musí být pestrá a musí se střídat. Nelze hodinu něco psát, nebo soustředit na něco pozornost a pak si hodinu jenom hrát! Nezapomínejte na opakování toho co jste probrali formou testu, či hry na další schůzce. Je třeba si řádně napsat program i s časovým harmonogramem. Pokud probíráte nějaká témata s odbornými termíny, tak je potřeba těm mladším je řádně vysvětlit svými slovy, aby je pochopily.

7, Zaměření na březen :

-          Organizace Junáka

-          Naučit se alespoň 2 skautské písně ( např. Poštorecká kapela, Stáli baby )

-          Hodnostní označení a štítky od podrádce po ÚRJ.

-          Státní symboly – význam a jaké jsou

-          Historie Českého státu – nejdůležitější události

8, Oddílové akce :

-          21.3.2004výprava na řeku. Sraz v 9.00 hodin u klubovny. Návrat do 18.00 hodin. Vaření po družinách v kotlících.

-          27. – 28.3.2004spaní v klubovně. Začátek v sobotu od 9.00 hodin. Ukončení v neděli v 11.00 hodin. S sebou jídlo, spacák, baterku a další jako vždy.

-          11.4.204 – oddílová rada v klubovně na Skalce od 9.00 hodin

9, Úklid – zdá se, že zapomínáte na to, že ke klubovně patří i předsíňka, kůlna a okolí klubovny, nevyjímaje oddílové skříně, ve které je nepořádek snad neustále. Dovoluji si upozornit, že do skříně by měli mít přístup pouze rádcové a podrádcové. Takže se chytněte za srdce a začněte s tím něco dělat !!! Na radě bylo rozhodnuto, že všechny bačkory se ze skříně v předsíni hodí pod umyvadlo a družiny si zaberou tyto fochy na bačkory : Rysové ten úplně nahoře, Bobři pod ním a Netopýři ten třetí. Až tam budou pantofle srovnány, tak každá družina si zodpovídá za svůj regál a přebytek bačkor bude zlikvidován.

10, Družinové kroniky – během tohoto měsíce, resp. následujících 14 dní proběhne kontrola vašich družinových kronik. Tak si je připravte a nezapomínejte na to, že kronika se má nosit na každou schůzku!!!

11, Nástěnky – již poněkolikáté připomínám, že nástěnky se mají měnit 1x za 14 dní! Samozřejmostí je zaplnění celé nástěnky. Upozorňuji Netopýry, aby si předělali ty hrozné papíry se štafetou, zákonem atd. Je to ostuda!!!

12, Podmínky pro účast na letošním táboře : řádný kroj včetně hnědých kraťas ( nemusí být originál ), indiánský oblek, nováčkovská zkouška, a starší skauti ½ 1. stupně, rádcové a podrádcové 75% 1. stupně ( 35 bodů ).

13, Průkazky – rádcové mi stále ještě nedodali průkazky k registraci a stále mi chybí fotky Milana Kozáka a Kuby Mojžíše! Přitom jste to měli vybrat již minulí měsíc!

14, Příprava na IC – rádcové dodají seznamy potřebných věcí nejpozději do příští oddílové rady!

15, Jeden klíč od klubovny bude umístěn u Máslů doma. Ten bude možno v případě nutnosti použít, ale musí se vrátit okamžitě zpět k Máslom!!!

16, Nováčkovská zkouška – jak bylo zjištěno, tak rádcové nesplnily zadaný úkol a nezkontaktovali svoje členy ohledně sobot a neděl, kdy se provádějí speciální schůzky zaměřené na nováčkovskou zkoušku. Takže je upozorňuju, aby tak učinili a dali neprodleně zprávu br. Vitamínovi.  Také nám budou  muset vysvětlit, proč k tomu došlo.

V Červeném Kostelci 7.3.2004 zapsal ROY